BAY Hoop Çocuk Tiyatrosu

Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği' nin (TSREŞB) geçtiğimiz seneye damgasını vuran çoçuk oyunu "Bay Hoop Evde Şamata" 2010-2011 yılında seyircileri ile yeniden buluştu.

10 Ekim 2009' dan başlayıp 23 Nisan' daki sezon finaline kadar Türkiye'nin 29 ilini dolaşan ve çoçuklarla buluşan oyun 23 Ekim 2010 tarihinde saat 14.00'te BKM' de sezonun ilk açılışını yaptı. "Bay Hooop Evde Şamata" 6 Şubat 2011 tarihine kadar Anadolu turnesinde 20 ili dolaştı. Geçtiğimiz sezon gidilmeyen illerde de gösterilen oyun bu sene de çocuklara sigorta bilincini aşılamya devam etti. Final oyununu ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti' nde Başkent Lefkoşa' da bulunan Yakın Doğu Üniversitesi' nde Kuzey Kıbrıslı minik seyircilere, velilerine ve resmi davetli protokole oynadı.


Ülkemizde sigorta bilincinin gelişmesini sağlama vizyonuyla Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği' nin talebiyle BKM tarafından hazırlanan "Bay Hooop Evde Şamata" adlı oyunun ikinci turnesi toplamda;
 
     Türkiye' nin 49 ilini ve
     KKTC' yi
     Toplam 78 günde,
     48.000 km yol yaparak dolaştı..
     Oyun tam 160 kez sahnelendi,
     ve turne sonunda 112.000 çocuğa ulaşıldı...
 
TSREŞB  &  BKM
 
Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği' nin talebi BKM tarafından senaryosunun oluşturulup sahneye konduğu oyun, genç beyinlerde sigorta olgusunu yaratmayı ve sigortanın faydaları hakkında bilgi vermeyi amaçlıyor. Daha önce benzer bir uygulamanın yapılmadığı bu proje ile TSREŞB bir taraftan çocuklarda sigorta bilinci yaratırken diğer taraftan sosyal sorumluluk örneği tiyatroyu sevdiriyor ve aynı zamanda oyunu izleyen çocukların genel kültür ve bilgi dağarcığına katkıda bulunuyor. Kısaca "Bay Hoop Evde Şamata" oyuncu kadrosu, dansları ve özgün müzikleri ile her yaştan seyirciden tam not alıyor.
 
I. TURNE İLLERİ
 
2009 yılında başlayan ilk etabı 26 haftalık bir sürede gerçekleşti. Hafta sonları oynanan oyun başta İstanbul' un birçok ilçesinde sahnelendi. Daha sonra batıdan doğuya doğru bir rota izleyerek Edirne, Tkeirdağ, Balıkesir, Çanakkale, İzmit, Bursa, Denizli, Antalya, İzmir, Konya, Kayseri, Adana, Gaziantep, Malatya, Elazığ, Trabzon, Samsun, Erzurum, Erzincan, Kütahya, Eskişehir, Yalova, Kars, Urfa, Mardin, Hatay, İskenderun, Ankara' da seyredilen oyun aracılığı ile sigortanın gündelik yaşamda oynadığı role dikkat çekiliyor. Oyun sayesinde gidilen tüm illerde yerel iletişim kanalları ile gerçekleştirilen medya çalışmaları desteği ile büyük küçük herkes sigorta konuşmuş oluyor.
 
II. TURNE İLLERİ
 
Oyunun 2010 - 2011 yılı turnesinde; İstanbul, Yalova, Kocaeli, Adapazarı, Bolu, Karabük, Karadeniz Ereğli, Çankırı, Çorum, Ankara, İzmir, Niğde, Nevşehir, Adana, G.Antep, Malatya, K.Maraş, Sivas, Giresun, Ordu, Samsun ve Trabzon illerinde ve KKTC' de "Bay Hoop Evde Şamata" sahne aldı.
 
Promosyon;"Bay Hoop" Beslenme Çantası...
 
TSREŞB bu etkinliği ücretsiz olarak gerçekleştirirken aynı zamnda sosyal sorumluluk gereği Çocuk Esirgeme Kurumu başta olmak üzere AÇEV,TEGV, Bolluca Çocuk Köyü gibi kurumlardan ve çeşitli okullardan da gruplar halinde çocuklar ve öğretmenlerin katılımını sağladı.
Çocuklar oyun sonunda TSREŞB' nin yaptırdığı beslenme çantalarını oyunun bir hatırası olarak aldılar. Oyun hakkında ki yorumlarını anı defterine yazdılar.
 
MEDYA ÇALIŞMALARI ve YEREL ETKİNLİKLER
 
Ulusal ve Yerel Medya
 
Oyunda gidilen her ilde seans öncesi hafta boyunca teaser basın bülten servisi yapılarak başta ulusal basın ve ajanslar olmak üzere yerel basın ile ilgili yayınlara, TV kanallarına detaylı bilgi verildi.

Basın bültenleri oyun öncesinde "gerçekleşecek" ya da "sahnelenecek" sonrasında ise, "gerçekleşti" yada "sahnelendi" veyahut "ilimizdeydi" şeklinde görseller ile servis edildi. Tv kanalları ile röportajlar yapıldı, çekim yapmak isteyen kanallara gerekli imkanlar sağlandı ve gazete ile ajanslar TSREŞB' nin faaliyeti ile ilgili detaylı bilgilendirildi.

InsuredACE EUROPEAN GROUP LTD. Acıbadem SigortaACIBADEM SAĞLIK VE HAYAT SİGORTA A.Ş. AegonAEGON EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. AIGAIG A.Ş. AKSigortaAKSİGORTA A.Ş. AllianzALLIANZ SİGORTA A.Ş. AllianzALLIANZ HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş. AllianzALLIANZ YAŞAM VE EMEKLİLİK A.Ş. Anadolu Hayat EmeklilikANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. ANADOLU SİGORTAANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ Ankara SigortaANKARA ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ Artı ReARTI REASÜRANS A.Ş. Bereket Emeklilik
BEREKET EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş.
atradiusATRADIUS CREDIT INSURANCE avivasaAVIVASA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. Axa Hayat EmeklilikAXA HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş. Axa SigortaAXA SİGORTA A.Ş. Bnp CardifBNP PARIBAS CARDIF EMEKLİLİK A.Ş. Bnp CardifBNP PARIBAS CARDIF HAYAT SİGORTA A.Ş. Bnp CardifBNP PARIBAS CARDIF SIGORTA A.Ş. Cigna FinansCIGNA FİNANS EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. CignaCIGNA HAYAT SİGORTA A.Ş.cofaceCOFACE SİGORTA A.Ş. Demir HayatDEMİR HAYAT SİGORTA A.Ş. Demir SigortaDEMİR SİGORTA A.Ş. dogasigortaS.S. DOĞA SİGORTA KOOPERATİFİ Dubai Star SigortaDUBAI GROUP SİGORTA A.Ş. ergoERGO EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. ergoERGO SİGORTA A.Ş. Euler HermesEULER HERMES SİGORTA A.Ş. eurekoEUREKO SİGORTA A.Ş. Fiba EmeklilikFiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Garanti EmeklilikGARANTİ EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. Generali SigortaGENERALI SİGORTA A.Ş. GroupamaGROUPAMA SİGORTA A.Ş. GroupamaGROUPAMA EMEKLİLİK A.Ş. Güneş SigortaGÜNEŞ SİGORTA A.Ş. Halk EmeklilikHALK HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş. Halk SigortaHALK SİGORTA A.Ş. HDI SigortaHDI SİGORTA A.Ş. ING EmeklilikNN HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş. Bereket SigortaBEREKET SİGORTA A.Ş. katilimKATILIM EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. Koru Mutuel sigortaKORU MUTUEL SİGORTA libertySigortaLIBERTY SİGORTA A.Ş. Magde Burger SigortaMAGDEBURGER SİGORTA A.Ş. mapfre Genel SigortaMAPFRE GENEL SİGORTA A.Ş. mapfre Genel YasamMAPFRE GENEL YAŞAM SİGORTA A.Ş. merkez SigortaMERKEZ SİGORTA A.Ş. MetlifeMETLIFE EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. Milli ReasuransMİLLİ REASÜRANS NeovaNEOVA SİGORTA A.Ş. newLifeNEW LIFE YAŞAM SİGORTA A.Ş. orientORIENT SİGORTA A.Ş. Ray SigortaRAY SİGORTA A.Ş. Rumeli sigortaRUMELİ SİGORTA A.Ş. Sbn SigortaSBN SİGORTA A.Ş. Sombo Japan sigortaSOMPO JAPAN SİGORTA Turins SigortaTURİNS SİGORTA  Turk NipponTÜRK NİPPON SİGORTA A.Ş. turkpandiTÜRK P VE I SİGORTA A.Ş. Unico Sigorta‎UNICO SİGORTA‎ A.Ş Vakıf EmeklilikVAKIF EMEKLİLİK A.Ş. Ziraat EmeklilikZİRAAT HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş. ziraatSigortaZİRAAT SİGORTA A.Ş. zurichSigortaZURICH SİGORTA A.Ş.

Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği' ne aittir. © 2013 TSB

Powered by

Birlikten Dergi Kayıt

Arkadaşına Gönder

kapat x